Recenze 7+ nejlepších fitness (chytrých) náramků 2020/2021

Fitness náramek Fitbit Charge 2 Řadíte se mezi moderní milovníky sportu? Pokud ano, ve vašem vybavení by rozhodně neměl chybět kvalitní fitness náramek.

Tato vychytávka se těší velké popularitě. Nejedná se o pouhý módní výstřelek, ale o chytrý a kompaktní přístroj, který vám dokáže poskytnout širokou škálu zajímavých informací. Jejich primárním účelem je zaznamenání fyzické aktivity během dne. Nasbíraná data lze později odeslat do mobilního telefonu, své zdraví tak můžete mít neustále pod kontrolou. Tento elegantní produkt tak ve většině případů dokáže splňovat roli osobního trenéra. Ty nejlepší fitness náramky nabízejí i možnost přečtení zprávy nebo různé tréninkové programy.

Pokud patříte mezi opravdu náročné uživatele, několik výrobců nabízí také chytré hodinky. Základním rozdílem je vyšší cena, ale i rozšířené možnosti reagovat na oznámení a celkově vyšší množství dostupných funkcí.

Jaký koupit fitness náramek, který bude naprosto vyhovovat vašim požadavkům? Nabídka i cenové rozpětí je opravdu široké a vybrat ten nejlepší produkt bez zbytečného utrácení není jednoduchou záležitostí. Abychom vám usnadnili nákup, sestavili jsme recenzi fitness náramků.

Nejlepší fitness náramky na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Xiaomi Mi Band 5
5 out of 5 stars (5 / 5)900 KčPřečíst recenzi
2.Garmin Vivosmart 4
5 out of 5 stars (5 / 5)2400 KčPřečíst recenzi
3.Garmin Forerunner 245
5 out of 5 stars (5 / 5)6600 KčPřečíst recenzi
4.Fitbit Charge 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3500 KčPřečíst recenzi
5.Samsung Galaxy Fit 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1400 KčPřečíst recenzi
6.Amazfit Band 5
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)900 KčPřečíst recenzi
7.LAMAX BFit2
4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)500 KčPřečíst recenzi

1. Xiaomi Mi Band 5 – nejlepší fitness náramek cena / výkon

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Band 5  Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 má 1,1“ barevný AMOLED displej. Měří vaší sportovní aktivitu, srdeční tep, spálené kalorie, spánek, přenese notifikace na vaše zápěstí, má certifikaci IP67 a vydrží až 14 dní.

Zjistit přesnou cenu od 900 Kč

2. Garmin Vivosmart 4 – přesné měření

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Garmin Vivosmart 4  Inteligentní fitness náramek s vylepšenými funkcemi pro dokonalý přehled o pohybových aktivitách ve dne i v noci s připojením Bluetooth pro mobilní telefony. Zobrazuje informace o událostech (SMS, volání, email apod.), OLED displej, odolnost proti vodě do 5 ATM, automatická synchronizace s deníkem Garmin Connect přes připojený smartphone, kompatibilní s ANT+ snímači srdečního tepu a kadenci kroků, napájení interní baterie s výdrží až 7 dní. Snímač Pulse Ox, historie 7 časovaných aktivit, 14 dní sledování aktivit. Velikost pro obvod ruky 122 – 188 mm.

Přejít do obchodu od 2 400 Kč

3. Garmin Forerunner 245 – nejlepší na běhání

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Garmin Forerunner 245  Chytré hodinky – unisex s měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, GPS, kompas, oxymetr, senzor Galileo, připojení pomocí ANT+, Bluetooth a USB, stav baterie, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, bezpečnostní funkce, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Connect IQ, kompatibilní s Android a iOS, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: plast

Přejít do obchodu od 6 600 Kč

4. Fitbit Charge 4 – nejdoporučovanější v zahraničí

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Fitbit Charge 4  Fitness náramek s celodenním sledování srdečního tepu. Vestavěná GPS pro sledování aktivit. Funkce Active Zone Minutes. Až 7 denní výdrž baterie. 20 režimů pro cvičení. Podrobný monitor spánku. Upozornění na příchozí hovory, SMS zprávy a aplikace. Voděodolnost do 50M. Fitbit Pay. Bluetooth připojení. Kompatibilní s OS Android a iOS. Akcelerometr, výškoměr a oxymetr.

Přejít do obchodu od 3 500 Kč

5. Samsung Galaxy Fit 2

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Samsung Galaxy Fit 2  Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit2 nabízí 1,1“ AMOLED displej, odolnost 5 ATM a IP68, měření tepu, počítání kroků a spálených kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku a stresu. Zobrazí notifikace z telefonu a vydrží až 14 dní v klasickém módu. V úsporném režimu až 25 dní.

Přejít do obchodu od 1 400 Kč

6. Amazfit Band 5

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Amazfit Band 5  Fitness náramek – s přímým měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, záznam trasy, měření tempa, připojení pomocí Bluetooth, s akcelerometrem, s gyroskopem, kompatibilní s Android a iOS

Přejít do obchodu od 900 Kč

7. LAMAX BFit2 – nejlevnější

Naše hodnocení: 4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)

 Recenze LAMAX BFit2  Chytrý fitness náramek Lamax BFit 2 s celodenním sledováním srdečního tepu dále nabídne krokoměr, příjem notifikací z telefonu, analýzu spánku, tiché buzení pomocí vibrací, výdrž až 10 dní, jemný barevný displej, voděodolný podle IP67, dva unisex řemínky v balení.

Přejít do obchodu od 500 Kč

Tzv. fitness náramky jsou fenoménem poslední doby. Po období, kdy je začali využívat především aktivní sportovci, se rozšířily i mezi všechny ostatní. Výhody těchto malých, avšak užitečných zařízení totiž může využívat opravdu každý. Fitness náramek tak může být i ideálním dárkem. Ať již ale budete fitness náramek vybírat pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, je na místě ujasnit si nejprve několik základních pravidel jeho výběru.

Co je fitness náramek?

Fitness náramek je gadget, který monitoruje některé fyzické funkce a zaznamenává fyzickou aktivitu během celého dne i noci. Se svým nositelem komunikují prostřednictvím displeje, případně mobilního telefonu či tabletu, se kterým jdou spárovat. K tomu všemu mohou navíc také dobře vypadat a být designovým doplňkem.

Stejně jako jiná zařízení, i fitness náramky jsou na trhu dostupné v podobě mnoha typů lišících se navzájem svými funkcemi, provedením, vzhledem a v neposlední řadě i cenou. Při výběru je třeba posoudit jeden parametr za druhým a zvolit tak, aby maximálně odpovídal vašim požadavkům, představám a možnostem.

Fitness náramek při sportování

Funkce fitness náramku

Seznam funkcí, kterými může fitness náramek disponovat je velice dlouhý. Pro zájemce o koupi je důležité se v něm orientovat, aby mohl posoudit, jak na tom ten či onen model z funkčního pohledu vlastně je. Následující funkce patří k těm nejdůležitějším:

  • Krokoměr – díky této funkci budete přesně vědět, kolik kroků jste ušli
  • Měření tepu – pro sportovce velice důležitý parametr, náramky nejsou v tomto ohledu tak přesné jako hrudní pásy, pro běžného uživatele ale postačí (i s hrudním pásem lze ale některé náramky párovat)
  • Odhad spálených kalorií – tento parametr bude asi často kontrolovat naprostá většina uživatelů
  • Monitoring spánkové aktivity – tato funkce monitoruje jednotlivé fáze spánku a umožňuje nastavit buzení tak, aby bylo k tělu maximálně šetrné
  • Měření tlaku – některé náramky touto funkcí formálně disponují, její přesnost je ale obecně poměrně nízká
  • Měření rychlosti pohybu – měření vaší aktuální rychlosti
  • Záznam trasy – ukládání ušlé, uběhlé či ujeté trasy pomocí GPS senzoru
  • Notifikace – náramek může vibracemi oznamovat naplánovanou činnost, budit, a v případě, že je náramek propojen s telefonem i upozorňovat na přijaté zprávy apod.
  • Stopky – Dobře známá funkce, u zařízení určeného pro fitness aktivitu zvláště důležitá
  • Pohybový senzor – díky této funkci lze náramek aktivovat prostým zvednutím ruky
  • Placení – Některé novější náramky umožňují díky NFC čipu bezkontaktní placení skrze příslušné služby Google, Apple, Garmin či Fitbit

Fitness náramky samozřejmě mohou mít i některé další specifické funkce. Ty výše uvedené jsou nicméně nejdůležitější a nejběžnější. Je dobré ujasnit si, které z funkcí jsou pro vás nepostradatelné, které jsou důležité více, které méně, a bez kterých se klidně obejdete.

Propojení s telefonem a tabletem

Možnost propojení fitness náramku s dalšími chytrými zařízeními je velmi užitečnou funkcí a funguje obousměrně. Zatímco náramek vás upozorní na došlé zprávy, telefon zase umí zpracovávat data poskytovaná náramkem a prezentovat je v přitažlivé grafické formě. Stejně tak můžete mít v telefonu uloženy veškeré své statistiky nasbírané od začátku používání náramku.

Fitness náramky komunikují s telefonem či tabletem prostřednictvím Bluetooth spojení. Při výběru vás bude zajímat nejvíce to, s jakými operačními systémy je ten či onen náramek kompatibilní. V naprosté většině se náramek umí propojit se zařízeními s Androidem i iOS, není ale od věci si to ověřit, a především si ujasnit, jaká je minimální verze daného operačního systému.

Ve svém mobilním zařízení budete mít samozřejmě nainstalovanou příslušnou aplikaci. Každý výrobce využívá svoji vlastní aplikaci a není od věci seznámit se před koupí s jejím uživatelským rozhraním i možnostmi, přečíst si recenze lidí, kteří ji již používají apod. I tato aplikace bude mít vliv na to, jak dobře se vám bude s náramkem sžívat.

Kromě oficiálních a výrobcem doporučených aplikací existují i aplikace třetích stran, které komunikace s náramkem zvládnou také, nemusí ale vždy správně fungovat, některé funkce nemusí jít zprovoznit apod. Opět pomůže poradit se s všemocným internetem. Na trhu jsou samozřejmě i náramky, které nelze s mobilními zařízeními spárovat. I většina z náramků tohoto typu ale disponuje možností přímého propojení s PC.

Typ displeje

U těch nejjednodušších náramků je plnohodnotný displej nahrazen LED diodami. Mnohem více možností nabízí OLED displej. U náramků mají displeje většinou úhlopříčku o velikosti 0,6 – 1 palec. Větší displej samozřejmě znamená lepší čitelnost, současně ale také vyšší spotřebu baterie. Může se vám tak snadno stát, že náramek nevydrží bez nabíjení ani dva dny. Záleží ale na to, jak často jej používáte, jak často jste jej ochotní nabíjet apod. Větší displej je také náročnější na poškození, zvláště při sportu.

Neplatí tak, že větší rovná se automaticky lepší, jde spíše o osobní priority a požadavky. Při výběru fitness náramku je také dobré posoudit, jak dobře je čitelný, např. i za zhoršených světelných podmínek, na prudkém slunci apod.

Výdrž baterie

Je příjemné mít náramek, který není třeba příliš často dobíjet. Pravdou však je, že čím více funkcí, tím větší spotřeba baterie. Opět tedy půjde o nalezení co nejlepšího kompromisu. V dnešní době je standardem výdrž okolo jednoho týdne, setkat se ale lze s výdrží delší i kratší.

Jste ochotni ve jménu dlouhé výdrže obětovat moderní displej a vystačíte si s LED diodami? Anebo vám naopak nebude činit problém každý den připojovat nabíječku a dáte přednost velkému barevnému displeji? Volba je na vás.

Žádná baterie ale nevydrží věčně a po určité době ztrácí svoji kapacitu. Užitečná je proto možnost baterii vyjmout a vyměnit.

Materiál a odolnost

Fitness náramek lze stejně jako třeba jako chytré hodinky rozdělit na jádro a náramek. Pásek může být vyroben z plastu, pryže, silikonu, kůže… Pásek lze samozřejmě měnit podle vlastní nálady či vkusu.

Z hlediska odolnosti náramku proti poškození a jeho potenciální závažnosti je nejvýznamnější materiál displeje. Tradičně platí, že u levných modelů nelze počítat s přílišnou odolností displeje proti prasknutí či poškrábání. Ty dražší mají displej se safírovým sklem. Ke každému náramku lze ale pořídit ochrannou fólii stejně, jako to známe u telefonů.

Odolnost náramku určuje i stupeň jeho voděodolnosti. Naprostá většina fitness náramků má certifikaci IP67, což znamená, že je lze ponořit do hloubky 1 m. Pro plavání to ale není dostatečné a budete se muset poohlédnout mezi přístroji s certifikací IP68. Ta značí nejen odolnost proti vodě ale také proti prachu. Čím odolnější, tím déle vám vydží.

Design fitness náramku

Jak již bylo v úvodu zmíněno, fitness náramek může být i módním doplňkem. Fitness náramky se nicméně v naprosté většině nedělí na pánské a dámské, ale jsou designovány jako univerzální. Jen barva tak může být znakem, který určí, pro které pohlaví je daný model určen především. I tak však mohou vypadat opravdu dobře, zvláště pokud lze u daného typu měnit náramek a přizpůsobit si tak zařízení svému stylu naprosto dokonale.

Cena fitness náramku

Parametry, kterými se většina zákazníků probírá při výběru konkrétního matrik, jsou důležité i pro cenu výrobku. Ty nejlevnější lze sehnat za cenu do tisíce korun, ty nejdražší za mnoho a mnoho tisíc.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového fitness náramku. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího chytrého fitness náramku.